Волейболистките на Левски надиграха категорично като гости Раковски (Димитровград) с

...

Левски разби Раковски и продължава напред за Купата

Волейболистките на Левски надиграха изрично като посетители Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:17, 25:16, 25:18) в мач от 1/4-финалите в шампионата за Купата на България при дамите, игран довечера в зала " Младост ".

Така " сините " се класираха за финалната четворка на шампионата, която ще се организира след привършване на финалния плейоф в НВЛ-жени.

Състезателките на Кристиян Михайлов преобладаваха през по-голямата част от времето. Единствено в третия гейм домакините от Раковски поведоха, само че по-късно разрешиха на Левски да изравни. Резултатът се обърна и " сините " се поздравиха с чиста победа.

Най-полезна за Левски бе Мария Йорданова с 16 точки (1 ас и 52% успеваемост в атака), а Вангелия Рачковска добави още 13 точки (1 блок, 1 ас, 48% успеваемост в офанзива и 31% положително посрещане) за успеха. За отбора на Раковски Златина Друмева пък завърши с 10 точки.
Снимки: Иван Йочев, Sportal.bg