Волейболистките на Холандия проявиха невероятен характер и обърнаха действащите шампионки

...

Холандия сътвори обрат и елиминира САЩ на волейболния Мондиал

Волейболистките на Холандия демонстрираха необикновен темперамент и обърнаха настоящите шампионки Съединени американски щати с 3-2, с което се класираха за полуфиналите на Световното състезание. Отделните елементи на мача в Нагоя приключиха 30:32, 15:25, 25:22, 25:15 и 15:9.

Холандия ще спори за място във финала с Китай, а състезателките от Щатите отпаднаха от борбата за медалите с това второ проваляне в третия колективен стадий. Мачът сред Холандия и Китай ще се играе във вторник. Холандският селекционер Джейми Морисън сподели незабавно след срещата с американките, че се гордее доста със своя тим. " Продължаваме да намираме способи да стигаме до победи в сложни обстановки, продължаваме да творим история и към момента не сме завършили ", увери треньорът. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg