Волейболистите от националния отбор на Италия победиха Словения с 3:1

...

Италия удари Словения в контрола

Волейболистите от националния тим на Италия победиха Словения с 3:1 (25:22, 27:29, 25:12, 25:14) в първата си контрола, която се игра в Чивитанова.

В състава на “адзурите” се завърнаха звездите Иван Зайцев, Филипо Ланца и Освани Хуанторена.

Двубойт стартира равностойно и при 19:19 Османи Хуанторена получи в болки в гърба след осъществяване на начален удар. Джанлоренцо Бленджини незабавно го размени с Олег Антонов. Равенството се резервира до 22:22, след което “адзурите” записаха 3 следващи точки и затвориха гейма с 25:22.

Втората част още веднъж бе доста равностойна. Равенството се резервира до 12:12, а по-късно Италия поведе с 21:19, само че словенците, които са водени от италианския експерт Алберто Джулиани изравниха при 22:22. “Адзурите” стигнаха до геймбол при 27:26, само че гостите демонстрираха по-здрави нерви и записаха 3 следващи точки за 29:27.

В третия гейм Джанлоренцо Бленджини даде отмора на Иван Зайцев и Симоне Анцани и пусна в игра Габриеле Нели и Даниеле Мацоне. Това даде добър резултат и Италия поведе с 12:6 и 16:8 и елементарно завоюва гейма с 25:12.

В четвъртата част Оресте Кавуто размени сполучливо Филипо Ланца и пусна в игра либерото Фабио Балазо. Италианците завоюваха леко с 25:14.

Белгиецът с италиански паспорт Дик Коой бе измежду запасите, само че не се появи в игра за Италия.

Днес Италия и Словения ще изиграят втора другарска среща от 19,00 часа.

ИТАЛИЯ - СЛОВЕНИЯ 3:1 (25:22, 27:29, 25:12, 25:14)
ИТАЛИЯ: Симоне Джанели 4, Иван Зайцев 10, Османи Хуанторена 2, Филипо Ланца 7, Симоне Анцани 6, Матео Пиано 10 - Масимо Колачи-либеро (Олег Антонов 14, Габриеле Нели 7, Рикардо Сбертоли, Никола Пезарези, Даниеле Мацанти, Оресте Кавуто 6, Фабио Балазо-либеро)
Старши треньор: ДЖАНЛОРЕНЦО БЛЕНДЖИНИ
СЛОВЕНИЯ: Грегор Ропрет 1, Тончек Щерн 7, Клемен Чебул 13, Тине Урнаут 11, Ален Пайенк 5, Ян Казамерник 9 - Яни Ковачич-либеро (Сталекар 2, Жига Щерн, Деян Винчич, Митя Гаспарини 3)
Старши треньор: АЛБЕРТО ДЖУЛИАНИ.