Волейболистите от националния отбор на България записа втора победа в

...

Волейболистите спечелиха и втората си контрола в Талин

Волейболистите от националния тим на България записа втора победа в контролите в Талин. След като през вчерашния ден надделя с 3:1 Беларус, през днешния ден воденият от Силвано Пранди отбор завоюва против домакините от Естония също с 3:1 (25:16, 21:25, 25:21, 28:26) във втората си инспекция, играна довечера.
 Волейболистите ни надделяха Беларус в контрола

Победа с 3:1 гейма за селекцията на Силвано Пранди

Това бе последна инспекция за България преди Европейското състезание. Отборът отпътува на 10 септември (сряда) за Монпелие (Франция), където са мачовете от първата фаза.

" Лъвовете " изоставаха с 19:23 в четвъртия гейм, само че след мощна серия на Добромир Димитров на сервис понижиха пасива, а след това стигнаха до цялостен поврат 28:26 след два мощни начални удара на Цветан Соколов, в това число и ас. Силвано Пранди и наставникът на домакините Георге Крецу се договориха да бъде изигран още един гейм, извоюван от Естония за наслада на близо 800 почитатели в залата с 25:15.

Страхотен мач за България направи Мартин Атанасов, който приключи с внушителните 26 точки (5 аса!, 1 блок, 62% успеваемост в офанзива и 52% положително посрещане) за успеха. Цветан Соколов добави още 23 точки (1 блок, 2 аса и 56% успеваемост в атака) за триумфа.

За естонците Рене Теппан (1 блок, 2 аса и 39% успеваемост в атака) и Роберт Тяхт (1 блок, 2 аса, 57% успеваемост в офанзива и 62% положително посрещане) осъществиха 15 и 14 точки.

ЕСТОНИЯ - БЪЛГАРИЯ 2:3 (16:25, 25:21, 21:25, 26:28, 25:15)

ЕСТОНИЯ: Керт Тообалт 1, Рене Теппан 15, Роберт Тяхт 14, Кристо Колло 9, Ардо Креек 12, Тимо Тамемаа 10 - Райт Рикберг-либеро (Марти Юхками 2, Андрий Аганиц 5, Маркус Кеел, Хиндрек Пулк 4, Силвер Маар-либеро)

Старши треньор: ГЕОРГЕ КРЕЦУ

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 1, Цветан Соколов 23, Мартин Атанасов 26, Николай Пенчев 12, Виктор Йосифов 5, Светослав Гоцев 11 - Теодор Салпаров-либеро (Добромир Димитров 2, Теодор Тодоров 2, Венелин Кадънков 3, Алекс Грозданов 1, Петър Каракашев-либеро)

Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ