Волейболистите от националния отбор на България загуби с 0:3 гейма

...

Словения срази България на Евроволей

Волейболистите от националния тим на България загуби с 0:3 гейма (25:18; 25:19; 25:21) от Словения в четвъртия си мач на Евроволей 2021. Възпитаниците на Силвано Пранди изиграха много слаб мач против европейския вицешампион от 2019 и в нито един миг не ги сложиха напрегнат. Словения поведе с 4:1 при започване на дуела. Тине Урнаут нападна сполучливо против обсада на Цветан Соколов и Словения дръпна с 5:1. Силвано Пранди побърза да вземе спиране. Националите понижиха до 7:9 и 8:10. " Лъвовете " изпитваха компликации при посрещането и вансът на символичните домакини набъбна на 16:12. Ас на Ян Кожамерник и 16:11 за Словения. Европейските вицешампиони сигнаха до геймбол, само че Тодор Скримов съумя да осъществя ас, след което прати топката в мрежата и Словения взе първата част. В началото на втората част двата отбора си разменяха точки, само че Словения съумя да завоюва три безответни точки и поведе с 6:3. Символичните домакини повишиха преднината си на пет точки, откакто " лъвовете " демонстрираха съмнения при посрещането, а по-късно и при организирането на нападенията си. Разликата набъбна на шест точки след чудесно нахлуване през центъра на Ален Пайенк. Великолепна обсада на Светослав Гоцев направи резултата 8:13, само че по-късно Словения още веднъж излезе напред в резултата с шест точки. Тодор Скримов нападна сполучливо за 9:15, само че по-късно Словения още веднъж възвърне разликата от пет точки. Цветан Соколов нападна мощно от зона 2 за 14:17. Успешна по този начин на Аспарух Аспарухов от зона 2 - 17:20. При 18:23 Силвано Пранди взе спиране за България. Националите понижиха до 19:23 след неточност на словенците. Алберто Джулиани взе спиране за Словения. Тодор Скримов нападна в навън и Словения завоюва втората част с 25:19. В началото на третия гейм Словения небрежно поведе с 4:1, а по-късно съумя да повиши резултата на 6:3. " Лъвовете " съумяха да понижат резултата и след технично осъществяване на Тодор Скримов изравниха. Двата отбора си разменяха точки в идващите разигравания, само че Словения още веднъж взе задатък от три точки. При 15:18 Аспарух Аспарухов размени Мартин Атанасов. Николай Колев нападна сполучливо през центъра за 16:19. Клемен Чебул нападна сполучливо от зона 4 за 20:16. Цветан Соколов приключи превъзходно офанзива по правата за 23:20. Словения стигна до мачбол след нахлуване на Тине Урнаут, след което Георги Сеганов сгреши при сервис и европейският вицешампион справедливо завоюва.
Източник: dnesplus.bg