Волейболистите от националния отбор на България допуснаха трета поредна и

...

България взе само гейм от Бразилия

Волейболистите от националния тим на България позволиха трета поредна и общо седма загуба в Лигата на нациите. Момчетата на Силвано Пранди се бориха доста, само че взеха единствено гейм на олимпийския първенец Бразилия и отстъпиха с 1:3 (20:25, 25:21, 19:25, 14:25) в първия си мач от шампионата в Група 16 от 4-ия уикенд в Лигата, игран тази нощ в цялостната с над 3600 фенове зала " Аецин Токантинс " в Куяба, написа sportal.bg.

Така българските " лъвове " остават на 12-о място във краткотрайното общо класиране с 3 победи, 7 загуби и 8 точки. Бразилия пък е на втора позиция с 9 победи, 1 загуба и 25 точки. Утре (23 юни) България ще играе против Русия, която по-рано тази нощ надигра Германия с 3:1 гейма, до момента в който олимпийските първенци ще спорят с Бундестима. Срещите са надлежно от 00,00 и 03,00 часа българско време през нощта.

В началото на първия гейм играта беше изцяло равностойна до 6:6, след което България поведе с 8:6 след мощна офанзива на Цветан Соколов и ас на разпределителят Георги Сеганов. " Селесао " съумя да изравни при 9:9 след неточност от сервис на Мартин Атанасов и мощна контраофанзива от втора линия на Уолъс Де Соуса. Олимпийските първенци даже дръпнаха с 11:9 след два мощни аса на Рикардо Лукарели. Въпреки тайм-аута за Силвано Пранди, разликата набъбна до 13:10 след контра през центъра на Лукаш Сааткамп, а по-късно на 15:11 след отличен блок на Уолъс. Второто техническо спиране пък пристигна при 16:12 за Бразилия след неточност от сервис на Розалин Пенчев. Играта продължи точка за точка до 20:16, след което преднината на домакините стана 23:17. В последна сметка Бразилия умерено взе гейма при 25:20 след сполучлива офанзива на Лукарели.
Източник: fakti.bg