Волейболистите на САЩ измъкнаха победа в първия петгеймов мач на

...

САЩ спечели първия петгеймов мач на Световното по волейбол

Волейболистите на Съединени американски щати измъкнаха победа в първия петгеймов мач на Световното състезание по волейбол. Американците се постановиха над мощния тим на Сърбия с 3-2 (15-25, 25-14, 21-25, 25-20, 15-10) за 2 часа и 14 минути.

Полша даде гейм, само че нямаше проблеми против Куба

Дружината имаше поддръжка на 3,500 свои сънародници във Варна

Срещата се игра в зала Пала Флорио в Бари и е от Група " C ". Във всеки един от геймовете тимът, който правеше разлика печелеше. В първия сърбите завоюваха на 15, което сътвори усещането за неравностойност. Във втория американците дадоха отговор с триумф на 14. Нашите западни съседи дръпнаха с 2-1 след най-оспорвания гейм, в който имаше няколко смени на водачеството. В последните две елементи янките бяха по-свежи. Особено в последната, когто поведоха от началото и резервираха преднината си за 15-10.

Съединени американски щати: Матю Андерсън (19т.), Аарън Ръсел (19т.), Тейлър Сандър (16т.), Максуел Холт (10т.), Тейлър Аверил (6т.), Мика Кристенсон (3т.), либеро - Ерик Шожи, запаса: Кавика Шоджи.

Сърбия: Урош Ковачевич (19т.), Александър Атанасийевич (14т.), Марко Ивович (12т.), Сречко Лисинац (9т.), Марко Подрашчанин (6т.), Никола Йовович (1 т.), либеро - Никола Росич, запаси: Петар Крсманович (1т.), Дражен Лубурич (1т.), Милан Катич, Иван Костич.

Така Съединени американски щати взе един от двата основни мача в група " C ". Сърбите ще търсят наложителна победа идващия вторник против Русия, в случай че желаят да останат в борбата за медалите.

Днес Съединени американски щати ще играе с Австралия от 18:00 часа, а Сърбия ще търси първа победа против Камерун от 21:30 часа.

Във Флоренция Белгия изненада Аржентина с 3-1 (25-19, 25-19, 22-25, 25-19) и довечера ще играе от 22:15 часа с домакина Италия.