Волейболистите на Пирин (Разлог) успяха да победят като гости Черно

...

Пирин се справи с Черно море във Варна

Волейболистите на Пирин (Разлог) съумяха да победят като посетители Черно море (Варна) с 3:1 (25:21, 25:18, 21:25, 27:25) в мач от 7-ия кръг на Суперлигата на България при мъжете, игран довечера пред към 200 фенове в зала " Христо Борисов " в Морската ни столица.

Така разложани са на 8-о място във краткотрайното класиране с 3 победи, 4 загуби и 11 точки. Черно море пък е на 10-а позиция с 2 победи, 5 загуби и 4 точки. В идващия 8-и кръг Пирин е хазаин на Марек Юнион Ивкони (Дупница) в дербито на Югозапада, до момента в който варненци са посетители на Славия. И двете срещи са в петък (29 ноември) от 18,00 часа.

Гостите от Пирин потеглиха доста решително и плътно, като постановиха темпото си и завоюваха с разлика първите два гейма - 25:21 и 25:18. Както и в предходния дуел, идентична обстановка се получи, като домакините от Черно море се задействаха в третата част и се върнаха в играта след 25:21. В четвъртия гейм варненци резервираха стремежа си и имаха късмет да вкарат мача в тайбрек. Домакините водеха с 24:23, само че не съумяха да осъществят геймбол и разложани изравниха за 24:24. В решителните минути Пирин съумя да измъкне гейма с 27:25, а с това и мача с 3:1.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 1:3 (21:25, 18:25, 25:21, 25:27)
ЧЕРНО МОРЕ: Христо Енков, Емилиян Георгиев, Калоян Балабанов, Явор Генов, Траян Иванов, Николай Колев - Христо Христов-либеро (Петър Петров, Димитър Василев, Йоан Кайряков)
Старши треньор: ЮЛИАН ТУПАНКОВ
ПИРИН: Любослав Телкийски, Йордан Желязков, Благовест Катранджиев, Георги Елчинов, Костадин Гаджанов, Георги Чалъков - Христо Колев-либеро (Петър Петров, Николай Манчев, Тодор Димитров)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.