Волейболистите на Монтана са първите класирали се за финалната четворка

...

Монтана във финалната четворка за Купата на България

Волейболистите на Монтана са първите класирали се за финалната четворка на шампионата за Купата на България. Воденият от Даниел Пеев отбор надигра изрично като посетител Черноморец 2008 (Бяла) с 3:0 (25:11, 25:22, 25:12) в първия 1/4-финал, игран довечера в залата на Първа езикова гимназия във Варна Успехът бе факт за малко повече от час игра.

Монтанчани бяха изцяло преобладаващи в първия гейм на мача, като имаха превес във всички детайли и го завоюваха с разгромното 25:11. Втората част също протече под диктовката на гостите от Монтана, само че от Черноморец съумяха да изравнят резултата в средата и да вкарат конспирация за малко.

Момчетата на Даниел Пеев, обаче, бързо се активизираха и още веднъж взеха постоянна преднина, която им донесе триумфа в частта след 25:22. Играта продължи стремително в третия гейм, като Монтана не даде опция за опозиция на домакините - 25:12 и 3:0.

Останалите срещи от 1/4-финалите за Купата на България са на 23 и 24 февруари (вторник и сряда).