Волейболистите на Монтана победиха чисто като домакини Арда (Кърджали) с

...

Монтана с чиста победа над Арда в Суперлигата

Волейболистите на Монтана победиха чисто като домакини Арда (Кърджали) с 3:0 (25:13, 27:25, 25:21) в мач от 19-ия кръг на Суперлигата на България при мъжете, игран довечера пред към 300 фенове в зала " Младост ".

По този метод монтанчани са 3-и във краткотрайното класиране с 14 победи, 5 загуби и 42 точки, само че преди изиграването на мача сред Добруджа 07 (Добрич) и ЦСКА на следващия ден. Арда пък остава на предпоследното 11-о място с 4 победи, 15 загуби и 14 точки. В междинния 20-и кръг Монтана гостува на първенеца и съвсем сигурен победител в постоянния сезон Нефтохимик 2010 (Бургас), до момента в който кърджалийци са домакини на Добруджа. И двете срещи са в сряда (11 март).

Монтанчани започнаха чудесно и затвориха първия гейм с голяма разлика - 25:13. Във втората част гостите от Арда демонстрираха, че имат благоприятни условия и бяха равностойни до дъно. Кърджалийци даже имаха геймбол при 24:23, само че не съумяха да завоюват гейма и да изравнят резултата. Домакините от Монтана демонстрираха, че са по-класния отбор и измъкнаха гейма след 27:25. В третия гейм от Арда се пробваха още веднъж да дадат отпор, само че Монтана заигра на обороти и пое още веднъж самодейността. Момчетата на Даниел Пеев направляваха ииграта до края и завоюваха след 25:21 и 3:0.

Над всички за Монтана бе Радослав Попов с 19 точки (1 блок, 1 ас, 63% успеваемост в офанзива и 67% положително посрещане) за успеха. Тодор Вълчев и полският диагонал Миколай Сърнечки пък прибавиха по 13 точки за триумфа. За отбора на Арда Дейвид Кръстев бе най-резултатен със 17 точки.

МОНТАНА - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:0 (25:13, 27:25, 25:21)
МОНТАНА: Максимилиан Талер 3, Миколай Сърнечки 13, Радослав Попов 19, Тодор Вълчев 13, Тодор Костов 6, Стефан Чавдаров 1 - Мартин Божилов-либеро (Любослав Симеонов, Денимир Димитров, Иван Латунов 3, Димитър Калчев 1)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
АРДА: Димо Димов, Дейвид Кръстев 17, Атанас Цветанов 12, Александър Илиев 2, Васил Атанасов 3, Венцислав Трифонов 5 - Владислав Лукарески-либеро (Христо Петков 1, Кирил Хаджиев 4)
Старши треньор: ИВАН ХАЛАЧЕВ.