Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) записаха 4-а победа в

...

Марек разби Дунав в Суперлигата

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) записаха 4-а победа в Суперлигата на България, откакто безусловно отнесоха като домакини Дунав (Русе) с 3:0 (25:17, 25:17, 25:19) в мач от 7-ия кръг, игран довечера пред към 300 фенове в зала " Спортна ".

По този метод Марек остана на 5-о място в класирането с 4 победи, 3 загуби и 12 точки. Русенци пък са 7-и също с 4 победи и 3 загуби, само че с 11 точки, колкото има и 6-ия Левски. В идващия 8-и кръг дупничани гостуват на Пирин (Разлог) в дербито на Югозапада, а Дунав е хазаин на Левски. Двубоите са надлежно в петък (29 ноември) от 18,00 часа и в събота (30 ноември) също от 18,00 часа.

Домакините от Марек стартираха мощно в първия гейм, като оформиха постоянна преднина и я резервираха до края - 25:17. Втората част стартира равностойно, след което играчите на Данаил Милушев взеха самодейността. Дупничани съумяха да настигнат Дунав след мощни офанзиви на Борислав Апостолов и Златан Йорданов. Ролите се размениха за малко, само че въпреки всичко момчетата на Виктор Карагьозов преобладаваха и поведоха с 2:0 след ново 25:17. Третата част бе напълно под диктовката на Марек и успеха бе факт по-късно повече от час игра след 25:19 и 3:0.

Най-полезни за Марек станаха Златан Йорданов (2 аса, 54% успеваемост в офанзива и 55% положително посрещане) и опитният деец Костадин Стойков (44% успеваемост в атака) с 9 и 8 точки за успеха. За тима на Дунав Ангел Павлов завърши също с 8 точки.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ДУНАВ (РУСЕ) 3:0 (25:17, 25:17, 25:19)
МАРЕК: Светослав Станков 1, Костадин Стойков 8, Златан Йорданов 9, Яни Георгиев 7, Павел Душков 4, Борислав Апостолов 7 - Владислав Иванов-либеро (Светослав Иванов 5, Петър Христосков 1, Любомир Янков 1, Чоно Пенчев 5)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ
ДУНАВ: Виктор Костадинов, Данаил Милушев 7, Ангел Павлов 8, Леон Тончев 6, Мартин Кръстев 2, Петър Бъчваров 5 - Симеон Добрев-либеро (Цанко Цанков 4, Владимир Христов 4, Стефан Стоянов)
Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ.