Волейболистите на Хебър спечелиха за първи път в клубната си

...

Хебър спечели Суперкупата

Волейболистите на Хебър завоюваха за първи път в клубната си история Суперкупата на България. В дуела за оценката, който се игра в столичната зала " Христо Ботев ", носителят на купата на България Хебър се наложи над първенеца Нефтохимик с 3:0 (31:29, 25:20, 25:18), оповестява БНР. Най-интересен и трагичен бе първият гейм в мача. Двата тима започнаха равностойно и се движаха точка за точка до десетата, след което бургазлии се откъснаха напред с 15:11. Хебър обаче бързо възвърне равенството при 17:17, а след мощна офанзива на Тодор Алексиев отборът поведе с 18:17. Последваха серия от изравнявания на резултата, само че по-късно сполучлива офанзива на Алексиев Хебър завоюва първия гейм с 31:29. Преднината в допълнение въодушеви отбора от Пазарджик и във втория гейм той бе този, който непрекъснато бе във водеща позиция. Нефтохимик се опитваше да се държи близо в резултата, само че с сполучливи офанзива на Алексиев и на Брадли Гънтър в края на гейма Хебър завоюва с 25:20 и с това взе два гейма преднина. Нефтохимик поведе с 3:1 точки при започване на третия гейм, само че бързо Хебър взе обстановката под надзор. С доста добра игра на обсада носителят на купата поведе с 15:8 точки. Тогава обаче Нефтохимик се съвзе и първенците върнаха интригата, намалявайки до 14:17. Старши треньорът Атанас Петров взе тайамут, а след него Хебър още веднъж поведе с 5 точки при 20:15. Два аса на Николай Къртев и усшешна обсада сред тях направиха резултата 23:15 и след минута Хебър се поздрави с втория си трофей в клубната история, който стана факт след неверен начален удар на Николай Николов.
Източник: standartnews.com