Волейболистите на Хебър (Пазарджик) записаха втората си победа в Първата

...

Хебър спечели трудното гостуване в Монтана

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) записаха втората си победа в Първата осмица на Суперлига, откакто се постановиха над Монтана с 3:1 (25:23, 25:19, 23:25, 31:29) след съвсем двучасов дуел в зала " Младост " в северозападния град.

Хебър е на лидерската позиция със 7 точки (2 победи, 1 загуба) , Монтана е на шесто място с 2 точки (1 триумф, 1 поражения) .

Мачът стартира равностойно, след което " тигрите " поведоха. Преднината им се усилваше последователно, като на моменти доближи 10 точки. Монтанчани понижиха дистанцията, само че все пак тя остана постоянна. Момчетата на Атанас Петров поведоха в мача след 25:16.

Началото на втората част бе идентично с това на първата. После двата тима разменяха функциите си. Пазарджиклии още веднъж взеха превес и не срещнаха особени проблеми до края.

Малко по-различно потегли третият гейм - там волейболистите от Северозапада потеглиха мощно. Впоследствие играта бе равностойна и интригата се резервира. След 12:13 Хебър се активизира, все пак обстановката не се промени изключително. Борбата за всяка точка и всяка топка продължи в идващите минути. При 24:23 Монтана получи опция за геймбол и я осъществя след неточност на Брадли Гънтър от офанзива.

В решителния четвърти гейм Монтана доминираше до 16:12, след което волейболистите на Атанас Петров наваксаха изоставането си с помощта на положителната си игра в офанзива и на обсада. В основните моменти двата тима бяха равностойни, като Хебър позволи по-малко неточности. След луда борба и седем геймбола пазарджиклии се поздравиха с успеха при 31:29 и крайното 3:1 гейма.