Волейболистите на Хебър (Пазарджик) записаха 5-а поредна и общо 12-а

...

Хебър измъкна победа над Монтана след драма

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) записаха 5-а поредна и общо 12-а победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Атанас Петров измъкнаха доста сложен и трагичен триумф у дома над мощния отбор на Монтана с 3:2 (13:25, 28:26, 25:15, 17:25, 15:10) в мач от 18-ия кръг, игран довечера пред към 1500 фенове в зала " Васил Левски ".

Така двата тима резервираха местата си във краткотрайното класиране. Монтана е на 2-о място с 14 победи, 4 загуби и 40 точки, до момента в който " тигрите " от Хебър не престават да са 5-и с 33 точки след 12 победи и 6 загуби, с колкото е и 4-ия Пирин (Разлог), само че с 34 точки. В идващия 19-и кръг пазарджаклии са посетители на Тетевен Волей, а отборът на Даниел Пеев е хазаин на Пирин. Срещите са в събота и неделя (17 и 18 февруари) от 18,00 часа.

Гостите от Монтсмс започнаха мощно срещата, взеха самодейността в първия гейм и поведоха след разгромно 25:13. Последва цялостен поврат. Втората част бе надалеч по-оспорвана, като Хебър изравни след мъчно 28:26. Третият гейм мина под диктовката на домакините и безапелационно 25:15, а в четвъртия функциите се размениха и Монтана докара мача до тайбрек след 25:17. В решителния пети гейм монтанчани имаха задатък при 7:4, само че Хебър изравни при 9:9, след което дръпна в резултата и завоюва тайбрека с 15:10, а с това и мача с 3:2.

Най-полезен за Хебър бе капитанът Мартин Палийски с 13 точки (2 блока, 1 ас и 62% успеваемост в атака), а македонският национал Александър Ляфтов добави още 10 точки (1 блок, 1 ас, 47% успеваемост в офанзива и 29% съвършено посрещане) за успеха. За отбора на Монтана младежкият национал на Русия Кирил Клец осъществя 21 точки ( 6 аса!!! и 48% успеваемост в атака), а Златко Кьосев завърши с 18 точки (53% успеваемост в офанзива и 21% съвършено посрещане), само че и това не бе задоволително за триумф.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - МОНТАНА 3:2 (13:25, 28:26, 25:15, 17:25, 15:10)
ХЕБЪР: Любомир Агонцев 3, Минчо Минчев 7, Александър Ляфтов 10, Мартин Симеонов, Мартин Палийски 13, Венцислав Трифонов 9 - Ивайло Лалов-либеро (Любослав Симеонов 9, Костадин Бишуров 8, Петър Бъчваров, Иван Тасев, Илиян Божков 1)
Старши-треньор: АТАНАС ПЕТРОВ
МОНТАНА: Константин Абаев 4, Кирил Клец 21, Златко Кьосев 18, Аспарух Аспарухов 14, Иван Латунов 15, Борис Наков 2 - Добромир Иванов-либеро (Георги Михалев, Делчо Раев, Мартин Пенев, Себастиан Роата, Кристиян Петров-либеро)
Старши-треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Хебър)