Волейболистите на Хебър (Пазарджик), които са лидери в Суперлигата, продължават

...

Хебър с измъчена победа над Виктория Волей за Купата

Волейболистите на Хебър (Пазарджик), които са водачи в Суперлигата, не престават напред на 1/4-финалите на шампионата за Купата на България след измъчена победа. Играчите на Атанас Петров бяха пред изненадващо отпадане от конкуренцията, само че надвиха доста мъчно като посетители над втородивизионния Виктория Волей (Пловдив) с 3:2 (19:25, 25:17, 25:17, 21:25, 15:10) в среща от 4-ия кръг, играна довечера.

По този метод " тигрите " от Пазарджик се класираха за финалната осмица, на която ще бъдат домакини в средата на януари.

Първият гейм стартира равностойно, само че домакините от Виктория взеха задатък при 14:11, а малко по-късно дръпнаха с 20:14 и поведоха след 25:19. Последва цялостен поврат, откакто във втория и трети гейм Хебър владееше събитията на полето - 25:17 и 25:17. В четвъртата част пловдичани още веднъж " демонстрираха зъби " и пратиха мача в тайбрек след 25:21. В него Хебър бе по-стабилният отбор и завоюва с 15:10, а с това и мача с 3:2.