Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха 5-а победа от началото

...

Добруджа излъга Монтана в 5 гейма в Добрич

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха 5-а победа от началото на сезона в Първата осмица на Суперлигата за мъже.

Възпитаниците на Мирослав Живков надиграха като домакини Монтана с в мач от 10-ия кръг, който се игра в зала „ Добротица “.

Така “добруджанци " прекъснаха отрицателната си серия от 4 следващи загуби в шампионата, като още веднъж се завърнаха на победния път. Макар и единствено с 2 точки вкъщи, отборът на Мирослав Живков се поздрави с 5-а победа, като с 5 загуби и 16 точки заема 5-о място във краткотрайното класиране. Съставът на Монтана записа 5-о проваляне, като с 3 триумфа и 9 точки се намира на 6-а позиция.

Волейболистите на Добруджа поведоха при започване на дуела с 4:1, откакто разпределителят Георги Манчев направи обсада против офанзива на национала Стефан Чавдаров. Атака на Жулиен Георгиев и обсада на Венцислав Рагин против офанзива на Радослав Попов направиха резултата 7:2. Даниел Пеев взе спиране за Монтана. “Добруджанци” дръпнаха с 5 точки при 13:8. Два следващи аса на Радослав Попов понижиха разликата на 1 точка в интерес на Добруджа 13:12. Атака на Жулиен Георгиев в навън донесе тъждество при 14:14. Успешна офанзива и ас на високия 2017-сантиметра съветски диагонал Максим Сапожков дадоха преднина на Монтана от 16:15. Гостите поведоха с 18:16. Момчетата на Мирослав Живков съумяха да изравнят при 19:19 и поведоха с 21:19 след офанзива на Денис Чавдаров. Домакините от Добруджа съумяха да завоюват първата част с 25:21.
Домакините от Добруджа поведоха с 2:0 при започване на втората част. Последваха 3 следващи точки, последната бе осъществена след пайп на Радослав Папов. Два следващи аса на национала Стефан Чавдаров и 6:2 за Монтана. Момчетата на Даниел Пепев дръпнаха със 7:2 и 10:3. Нова обсада за волейболистите на Монтана против офанзива на Жулиен Георгиев – 11:3. Грешка на Венцислав Рагин направи преднината на Монтана 12:3. Бившият национал Методи Ананиев влезе като запаса и отигра сполучливо от зона 4 за 4:12. Домакините понижиха до 7:14. Двоен блок спря офанзива на Жулиен Георгиев за 18:11. Мирослав Живков взе спиране за Добруджа. Домакините от Добруджа понижиха до 17:20. Максим Сапожков нападна над блокадата за 25:17 и Монтана взе втората част.
Гостите от Монтана поведоха с 5:2 при започване на третата част. Мирослав Живков взе спиране за домакините. Успешна офанзива на Стефан Чавдаров докара до 8:6. Мартин Мечкаров понижи до 7:8. Мощна офанзива на Максим Сапожков и 14:12 за Монтана. Атака на Сапожков в навън докара до тъждество 17:17. Атака по блокадата на Мартин Мечкаров и ново тъждество при 18:18. Максим Сапожков нападна в мрежата и Добруджа поведе с 21:20. Стефан Чавдаров нападна в навън и домакините поведоха с 22:20. Даниел Пеев взе спиране за Монтана. Атака на Жулиен Георгиев даде задатък от 3 точки при 23:20. Денис Чавдаров донесе триумфа на домакините в 3-ия гейм с 25:22.

Волейболистите на Монтана поведоха с 3:0 при започване на 4-ата част. Мирослав Живков взе спиране за домакините. Последваха 3 следващи точки за Добруджа, а последната я реализира Мартин Мечкаров с обсада. При 6:6 Радослав Попов от Монтана получи зелен картон за феърплей, откакто си призна неточност и точката отиде в сметката на Добруджа – 7:6. Бърза офанзива в центъра на Денис Чавдаров и 10:8. Мартин Мечкаров се оправи с троен блок и 11:9. Жулиен Георгиев нападна по обсада за 12:9. Момчетата на Миро Живков дръпнаха със 17:13. Контраатака на Георги Манчев даде преднина от 3 точки на Добруджа при 22:19. Жулиен Георгиев нападна мощно по правата от зона 2 за 23:20. Двоен блок спря офанзива на Жулиен Георгиев за 23:22. Добруджа стигна до мачбол при 24:23. Стефан Чавдаров хвана на единична обсада Денис Чавдаров за 24:24. Денис Чавдаров нападна в навън и Монтана стегна до геймбол при 25:24. Нова офанзива в навън на Денис Чавдаров и Монтана завоюва 4-ата част с 26:24.

В 5-ата решаваща част обаче Добруджа се събра и сподели темперамент и воля за победа. Домакините поведоха с 9:3 и получиха още веднъж самочувствие и убеденост. При 11:6 Димитър Маринков от Добруджа получи втория зелен картон в мача. Въпреки всички старания на монтанчани, разликата бе непреодолима и домакините се поздравиха с крайния триумф с 15:11.