Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) постигнаха своята 10-а победа в

...

Добруджа с победа №10 след чист успех над Дунав

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) реализираха своята 10-а победа в Суперлигата на България, откакто се наложи у дома над Дунав (Русе) с безапелационното 3:0 (25:22, 25:17, 25:17) в финален мач от 16-ия кръг, игран довечера пред към 500 фенове в зала " Добротица ".

Така добричлии са на 5-о място във краткотрайното класиране с 10 победи, 6 загуби и 33 точки. Тимът на Дунав продължава да е 9-и с 4 победи, 11 загуби и 12 точки, само че и мач по-малко. В междинния 17-и кръг Добруджа ще гостува на слабака Дея спорт (Бургас), а русенци са още веднъж посетители, само че на последния в подреждането Миньор (Перник). Срещите са в сряда (13 февруари) надлежно от 18,00 и 18,30 часа.

Първият гейм на срещата стартира с леко преимущество за гостите от Дунав, след което добричлии поеха самодейността и направляваха ситуацията до края. Въпреки, че русенци се доближаваха на няколко пъти в резултата, домакините от Добруджа не позволиха равнене и поведоха след 25:22. Сходна обстановка имаше и при започване на втората част, само че последователно Добруджа се откъсна и усили задатъка си след безапелационно 25:17. В третия гейм волейболистите на Пламен Христов започнаха стремително с 4 точки преднина и продължиха умерено до края - 25:17 и 3:0 в тяхна изгода.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - ДУНАВ (РУСЕ) 3:0 (25:22, 25:17, 25:17)
ДОБРУДЖА 07: Александър Мжелский, Велизар Чернокожев, Давиде Ковач, Галин Николов, Александър Кордев, Денис Чавдаров - Николай Тодоров-либеро (Виктор Костадинов, Игор Антонюк)
Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ
ДУНАВ: Евгени Григоров, Данаил Милушев, Стоян Вулджев, Станислав Величков, Васил Атанасов, Милен Минчев - Симеон Добрев-либеро (Константин Нечев, Ангел Павлов, Костадин Стойков, Цанко Цанков)
Старши треньор: ПЕТЪР ШОПОВ.