Волейболистите на Дея спорт (Бургас) постигнаха 15-а победа в първенството

...

Дея надигра Дунав с 3:0

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) реализираха 15-а победа в шампионата при мъжете - Супер Волей

Воденият от Венцислав Симеонов отбор надигра Дунав (Русе) с 3:0 (25:22, 25:18, 25:17) в мач от 20-и кръг, изигран в морския град. Бургаският отбор надви за повторно над съперника с безапелационен резултат, откакто стори това и в десети кръг, заяви.

Дея е на петата позиция във краткотрайното класиране с 44 точки (15 победи, 5 загуби), Дунав е девети с 25 точки (8 победи, 12 загуби).

Русенци диктуваха ситуацията през цялото време, като доникъде преднината им бе постоянна. Съперникът се приближи на точка-две, само че след неточности на момчетата на Пламен Христов резултатът бе подравнен. Дея съумя да пречупи гостите и да обърне, спечелвайки частта след 25:22.

Дунав имаше мощни моменти и във втората част, само че домакините още веднъж ги надиграха и поведоха.

Третият гейм бе напълно под диктовката на момчетата на Венцислав Симеонов, които записаха чист триумф.

Най-резултатен бе Георги Петров с 21 точки (2 аса, 1 блокада), с 15 точки се разписа Тодор Вълчев (1 ас). За противника капитанът Ангел Павлов бе единственият с двуцифрен актив - 10 точки.
Източник: dunavmost.com