Волейболистите на България допуснаха първата си загуба на Евроволей 2019,

...

Франция ни разказа волейбола

Волейболистите на България позволиха първата си загуба на Евроволей 2019, откакто паднаха от домакина Франция с 0:3 гейма (19:25, 21:25, 14:25) в 4-ия си мач от Група А пред 5021 фенове в “Сюд Дьо Франс Арена” в Монпелие. “Петлите” превъзхождаха българските волейболисти в множеството детайли и разумно имаха превес още през цялото време на мача. В третата част феноменалната игра на френския разпределител Бенжамен Тонюти напълно разконцентрира дейностите на българските волейболисти и те не съумяха изощо да се опълчват. Българският отбор позволи ужасно доста неточности в хода на мача, което в допълнение улесни задачата на французите. Домакините демонстрираха и отличен сервис, което пък даде опция на блокадата им да работи на доста високи обороти.
Франция взе самодейността в мача още в първите му минути. " Петлите " бързо поведоха с 11:6 точки, след което и с 18:11, което предреши и изхода на първата част. По-завързан откъм конспирация бе вторият гейм, само че и в него българският тим трябваше да се оправя с огромного закъснение. " Лъвовете " губеха с 9:14, само че с няколко положителни офанзиви на Цветан Соколов и няколко блокади съумяха да понижат до 18:20. До края обаче Франция не даде повече шансове на българския тим, а и едно противоречиво съдийско решение за мрежа на Светослав Гоцев при 20:23 в допълнение улесни задачата на французите.
Загубата на втория гейм деморализира българския състав и в третия той даже не беше спаринг сътрудник на противника. Франция почна да натрупа точка след точка и поведе с 16:7 точки, с цел да затвори срещата при 25:14.
За нашите с 10 точки най-резултатен бе Цветан Соколов. Най-много точки в мача (18) ззавърши Жулиен Линеел, Стефан Бойер добави 16, а Кевин Тили 11. Успехът е четвърти за Франция на шампионата. Тази вечер нашите играят с Италия в спор за второто място в група А, до момента в който Франция съвсем несъмнено ще приключи първа в групата. Първите 2 състава остават да играят 1/8-финали против третия и четвъртия от група С (в Словения).