води на Лацио с 2:1 в мач от 21-вия кръг

...

Интер запази лидерството след като подчини Лацио

води на Лацио с 2:1 в мач от 21-вия кръг на италианската . " Нерадзурите " резервират първото си място в класирането след извънредно безапелационна игра, като надиграха противника си по всички съществени индикатори.
Възпитаниците на Симоне Индзаги насочиха общо 12 удара към вратата, направиха 449 паса против единствено 209 за Лацио и направляваха топката в 66% от времето. Още в 17-ата минута Алексис Санчес откри Лаутаро Мартинес в наказателното поле. Аржентинецът вкара, само че голът беше анулиран заради засада.

В 30-ата минута въпреки всичко Интер поведе. Лаутаро Мартинес излезе самичък против Томас Стракоша, албанският вратар избави, само че Алесандро Бастони се оказа на точното място и стреля от далечна отдалеченост за 1:0. Пет минути по-късно Лацио изравни посредством Чиро Имобиле, който довкара топката след центриране от фал.
Положенията още веднъж се редяха пред вратата на Лацио през второто полувреме. Алексис Санчес и Иван Перишич затурдниха Стракоша, преди в 67-ата минута да падне вторият гол за Интер. Бастони центрира към Милан Шкриниар и словакът вкара с мощен удар с глава.
В идващия кръг Интер има тежко домакинство на Аталанта, а Лацио гостува на Салернитана.
Източник: sportlive.bg