Водещата българска двойка Габриела и Стефани Стоеви се класира за

...

Сестри Стоеви се класираха на финала в Алмере

Водещата българска двойка Габриела и Стефани Стоеви се класира за финала на шампионата по бадминтон от сериите "Tour Super 100 " на международната федерация в холандския град Алмере.

В полуфиналите българките, които са и европейски шампионки, завоюваха изрично с 21:19, 21:13 против поставените под номер 3 в главната скица рускини Екатерина Болотова и Алина Давлетова. Сестри Стоеви бяха в ролята на изоставащи в по-голяма част от първия гейм, само че в края му направи пет следващи точки, с цел да извърнат резултата от 16:19 до 21:19. Подобни усложнения във втората част българките нямаха, защото поведоха още през цялото време със 7:1 и умерено затвориха мача след 39 минути игра. Във финала Габриела и Стефани Стоеви ще играят с победителките от мача сред Рин Иванага и Кие Наканиши (Япония) против Линда Ефлер и Изабел Херттрих (Германия). Наградният фонд на шампионата в Алмере е 75 хиляди $.