Воденият от Ясен Петров Циндао Хайню изтърва шанс да запише

...

Гол в края лиши от победа китайския отбор на Ясен Петров

Воденият от Ясен Петров Циндао Хайню изтърва късмет да запише трета победа от началото на сезона, откакто в мач от 11 кръг на китайската Супер лига направи домакинско 2:2 с Нантонг Жиюн.

Домакините изпуснаха задатък от два гола в добавеното време на дуела, когато с човек по-малко разрешиха да се стигне до равнене.

Ванг Чиен-Минг се разписа в 69-ата и 79-ата минути и Циндао Хайню поведе с 2:0. В 83-ата минута Ли Хайлонг получи втори жълт картон и остави домакините в понижен състав.

Луо Син понижи изоставането на гостите тъкмо 90-ата минута, а в деветата минута на добавеното време Нуали Зимин изравни.

Ръководството на Циндао Хайню разгласи в обществените мрежи, че ще подаде тъжба в Китайския футболен съюз поради неодобрение от работата на съдията Лю Вей.

Тимът на Ясен Петров заема предпоследното 15-о място с осем точки, колкото имат още 14-ият Мейджоу Хака и последният Чангчун Ятай. Нантонг Жиюн е 11-и с девет точки.
 Президентът на Гьозтепе: Нашият треньор Мъри споделя, че парите не играят във футбола