Воденият от Станимир Стоилов отбор на Астана загуби на своя

...

"Виляреал" победи "Астана" и си гарантира участие в елиминациите

Воденият от Станимир Стоилов тим на " Астана " загуби на своя стадион с 2:3 от " Виляреал " в мач от петия кръг на груповата фаза на Лига Европа. С този триумф " жълтата подводница " събра с 11 точки на върха в класирането и е сигурен за първото място, а първенецът на Казахстан е втори със 7 точки преди другата среща от групата, в която " Макаби " Тел Авив приема " Славия " Прага.

Кабананга изведе футболистите на Станимир Стоилов напред в резултата в 22-ата минута. Раба бе изтърван от отбраната на домакините и изравни в 40-ата минута.

През втората част влезлия като запаса Седрик Бакумбу вкара два гола за " Виляреал " в 65-ата и 83-ата минути.
Патрик Твумаси върна едно попадение в 88-ата минута, само че до края силите на " Астана " не стигнаха за изравнителен гол.

" Астана " ще гостува на " Славия " Прага в последния кръг в пряк спор за класиране на 1/16-финалите в Лига Европа.