Воденият от българския наставник Павел Дочев Ханза (Рощок) поднесе голямата

...

Павел Дочев изхвърли Щутгарт от Купата на Германия

Воденият от българския ментор Павел Дочев Ханза (Рощок) сервира огромната сензация в първия кръг за Купата на Германия. Третодивизионният отбор се наложи с 2:0 над “швабите”, които в края на предишния сезон оставиха доста положителни усещания в Бундеслигата, само че през днешния ден тотално разочароваха.

Ханза поведе още в 8-ата минута с гол на Себио Соку, а след това удържаха натиска на гостите след почивката. Така се стигна до 84-ата минута и попадението на Мирнес Пепич за 2:0.
#Dotchev: Wir haben toll gekämpft und gut verteidigt. Wir haben zwei Fehler eiskalt ausgenutzt. Ich bin super glücklich. Kompliment an die Mannschaft. #dfbpokal #hansa #3liga pic.twitter.com/1HEJjupYi1
— F.C. Hansa Rostock (@HansaRostock) 18 август 2018 година “Mного съм благополучен! Комплименти за тима. Всички се бориха от началото до края. Защитавахме се добре, използвахме възможностите си и справедливо продължаваме”, сподели на конференцията след дуела Дочев.

За втория кръг се класираха всички елитни тимове, с изключение на носителя на трофея Айнтрахт (Франкфурт), който загуби с 1:2 от Улм. Дуисбург на Илия Груев също откри място в идната фаза.