Водени от Кауай Ленард, който реализира 39 точки, баскетболистите на

...

Клипърс възкръснаха в Луизиана след перфектно второ полувреме

Водени от Кауай Ленард, който осъществя 39 точки, баскетболистите на Лос Анджелис Клипърс съумяха да създадат поврат в последната четвърт и да завоюват със 133:130 при гостуването си на Ню Орлиънс Пеликанс.

Клипърс губеха с 14 точки при започване на второто полувреме и с 8 преди последната четвърт, само че със мощна игра в отбрана стопираха нападението на Ню Орлиънс. Гостите играха без една от звездите си - Пол Джордж, който е с травма в бедрото, само че все пак Ленърд получи задоволително помощ от съотборниците си. Лу Уилямс вкара 32 точки, Монтрезъл Херъл прибави 24, а с 11 точки остана Ландри Шамет.

За домакините от Ню Орлиънс най-резултатен с 22 точки при 100-процентова пукотевица от игра бе центърът Дерик Фейвърс. Брендън Инграм добави 21 точки, ветеранът Джей Джей Редик осъществя 19, а с " трипъл-дабъл " от 18 точки, 10 битки и 11 асистенции завърши Лонзо Бол.