Водачка в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния) спечели титлата на

...

Симона Халеп спечели титлата на турнира в Монреал

Водачка в международната класация Симона Халеп (Румъния) завоюва купата на мощния шампионат по тенис на твърди кортове " Роджърс Къп " в Монреал (Канада) с награден фонд 2.82 милиона $.

26-годишната Халеп победи на финала третата сложена Слоун Стивънс (САЩ) със 7:6(6), 3:6, 6:4 за 2:41 часа игра и завоюва втора купа в шампионата след 2016 година.

Двубоят беше повтаряне на финала на " Ролан Гарос " преди два месеца, който Халеп завоюва и взе първи трофей от Големия шлем в кариерата си.

Румънката поведе с 4:1 в първия сет и имаше опция да направи 5:1, само че позволи пробив, след което съперниката й направи поврат - 6:5. Халеп завоюва подаването си за 6:6, а в тайбрека изостававаше с 0:4 и 1:5. Тя избави два сетбола, изравни 6:6 и завоюва с 8:6, откакто взе четири следващи точки.

Втората част стартира с три следващи пробива, след което Стивънс поведе с 3:1, а в деветия гейм още веднъж взе подаването на Халеп и след 6:3 изравни резултата.

В решителния трети сет румънката имаше задатък от 5:2 и сервираше за мача, само че позволи пробив. Стивън понижи изоставането си на 4:5, само че в десетия гейм Халеп въпреки всичко съумя ха завърши дуела с четвъртия си мачбол.
Така Халеп завоюва трета купа за годината и 18-а в кариерата си.