Водачът във Висшата лига Ливърпул буквално разсипа Арсенал с 5:1

...

Ливърпул изригна и претопи Арсенал, вълците изядоха Тотнъм

Водачът във Висшата лига Ливърпул безусловно разсипа Арсенал с 5:1 на своя дом " Анфийлд " в най-интересния дуел от 20-ия кръг на британската Висша лига.
" Топчиите " откриха леко изненадващо резултата посредством младока Мейтланд-Найлс в 15-та минута, само че по-късно мърсисайдци сътвориха същинска голеада и разгромиха противника.
Бразилецът Роберто Фирмино се развихри и означи хеттрик, а по още един гол прибавиха звездата на отбора Мохамед Салах и Садио Мане.Фирмино се трансформира в третия бразилец, който записва хеттрик във Висшата лига.
Мърсисайдци към този момент имат 10 точки преднина пред Манчестър Сити, на който следва дуел против Саутхемтън. Арсенал пък е пети с 38 точки, с две зад Челси, като лондончани ще гостуват на Кристъл Палас.
Подробности по какъв начин се разви дуела, както и видео от головете в дуела вижте в sportlive.bg
Преди това Тотнъм загуби шокиращо на " Уембли " от тима на Уулвърхямптън с 1:3, макар че до 72 минута водеше с 1:0.
" Шпорите ", които единствено преди няколко дни се изкачиха на втората позиция във Висшата лига, могат небрежно да се върнат на третото място, в случай че Манчестър Сити завоюва своя дуел против Саутхемптън.
" Вълците " реализираха цялостен поврат през второто полувреме, откакто на почивката губеха с 0:1. За 15 минути сред 72 и 87 минути, Уулвс осъществя три безответни гола дело на Уили Боли, Раул Хименес и Елдер Коща, с което нанесе сериозен удар на един от кандидатите за купата в Англия.