Водачът в световната ранглиста по тенис Роджър Федерер (Швейцария) се

...

Федерер спаси два мачбола преди поредната победа на трева

Водачът в международната класация по тенис Роджър Федерер (Швейцария) се класира за четвъртфиналите на шампионата на трева в Хале (Германия) с награден фонд 1.98 милиона евро. Защитаващият купата си Федерер реализира сложна победа над Беноа Пер (Франция) с 6:3, 3:6, 7:6(7) за близо два часа игра и записа 18-а поредна победа на зелени кортове, като серията му стартира точно в немския град през предходната година.

36-годишният швейцарец загуби втория сет и избави два мачбола преди да завоюва тайбрека с 9:7 и да затвори мача. Беноа Пер пропиля две благоприятни условия да завърши мача. Той водеше със 7:6, след което обаче Федерер направи три следващи точки и по този начин стигна до успеха. Швейцарецът има девет трофея в Хале от общо 18 в кариера си на трева. Той би трябвало да отбрани купата си, с цел да резервира и първото място в международната класация.

На четвъртфиналите Федерер ще играе против Матю Ебдън (Австралия), който отстрани шестия подложен Филип Колшрайбер (Германия) с 4:6, 6:1, 6:2. Хърватинът Борна Чорич също доближи до четвъртфиналите, откакто победи Николоз Басилашвили (Грузия) с 6:4, 6:2.