Водачът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за четвъртфиналите

...

Без проблеми за Джокович в Токио, Гофен спаси три мачбола и също продължава

Водачът в международната класация Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на шампионата на твърди кортове в японската столица Токио с награден фонд 1,9 милиона $. Сърбинът пласира 10 аса и надви над участващия с " уайлд кард " представител на домакините Го Соеда с 6:3, 7:5.

Белградчанинът осъществя ранен пробив и поведе с 3:1, а по-късно затвори първия сет с нов брейк в деветия гейм. Във втората част Джокович проби за 5:3 и сервираше за мача, само че 133-ият в света Соеда съумя да изравни за 5:5. Номер 1 в схемата, обаче, съумя отново да пробие в края на сета, с което си обезпечи крайната победа.

Домакините въпреки всичко имаха мотиви за наслада, откакто квалификантът Язутака Учияма също доближи до четвъртфиналите след триумф над молдовеца Раду Албот с с 6:7(2), 6:3, 6:4.

27-годишният Учияма, 136-и в класацията на АТР, чака Райли Опелка от Съединени американски щати който пласира 19 аса при триумфа над французина Жил Симон със 7:6(4), 7:6(2).

Поставеният под номер 8 австралиец Алекс Де Минор, който в неделя завоюва трета купа за сезона на шампионата в Чжухай (Китай) с награден фонд 1 милион $, отпадна в първия кръг през днешния ден след проваляне от южноафриканеца Лойд Харис с 3:6, 7:6(6), 6:7(8). Минор бе на косъм от триумфа, само че пропусна два мачбола в тайбрека на третия сет при 6:5 и при 8:7 точки.
 Харис ще играе на следващия ден против Джон Милман (Австралия) за място на четвъртфиналите.

Шампионът през 2017 година и номер 3 в схемата Давид Гофен (Белгия) пък започва с триумф над испанеца Пабло Кареньо Буста с 1:6, 7:6(8), 6:0, откакто на три пъти навакса закъснение от пробив във втория сет, в тайбрека на който също по този начин избави и три мачбола.
Гофен ще срещне във втория кръг Денис Шаповалов от Канада.