Водачът в схемата на Мастърс 1000“ турнира по тенис в

...

Федерер продължава защитата на титлата в Шанхай

Водачът в схемата на „ Мастърс 1000 “ шампионата по тенис в Шанхай Роджър Федерер продължава отбраната на трофея си.

Швейцарецът се наложи с 6:4, 7:6(4) над осмия подложен Кей Нишикори от Япония след съвсем 2 часа игра на централния корт и е на полуфинал.

Маестрото стартира устремно и поведе с 4:1 гейма след два пробива. Нишикори се окопити и върна единия. При 5:4 Федерер сервираше за сета. Той поведе с 40:0 и завърши частта с шестия си ас.

Швейцарецът започва и втория сет с брейк след двойна неточност на противника. Веднага по-късно Нишикори стигна на собствен ред до точка за пробив, само че не съумя и рекордьорът по трофеи от Големия шлем затвърди за 2:0.В четвъртия гейм японецът още веднъж имаше точки за пробив, само че отново не съумя. Упорството на Кей беше възнаградено с брейк за 3:3. Логично се стигна до тайбрек.

Нишикори поведе с 4:1 точки, само че Федерер изравни при 4:4 и по-късно до края не загуби точка. 37-годишният Роджър завърши мача с ефектна къса топка.

На полуфиналите Маестрото се изправя в събота против Борна Чорич.

Хърватинът се класира за тази фаза, откакто победи изненадата в шампионата Матю Ебдън със 7:5, 6:4.

В другата среща на следващия ден ще играят Новак Джокович и Александер Зверев.
Източник: bnr.bg