Водачът в схемата Александър Зверев (Германия) спаси два мачбола и

...

Зверев спаси два мачбола и стигна до титлата в Женева

Водачът в схемата Александър Зверев (Германия) избави два мачбола и завоюва шампионата по тенис на червени кортове в Женева (Швейцария) с награден фонд 524340 евро. Зверев победи трагично чилиеца Николас Хари с 6:3, 3:6, 7:6(8) на финала, който беше преустановяван на два пъти поради дъжд. С триумфа германецът си обезпечи 11-а купа в кариерата си и първа за сезона.

23-годишният Хари, който търсеше първи трофей, доближи до финала без изгубен сет, само че след ранен пробив и закъснение от 0:3 той не съумя да навакса и загуби първата част. В началото на втория сет дуелът беше пресечен за първи път. След към 90 минути играта беше възобновена и чилиецът стигна до първи пробив за 4:2. При 5:2 мачът още веднъж беше спрян поради дъжда, а при подновяването му Хари резервира преднината си и изравни резултата. Третата мина без пробиви и се стигна до тайбрек. В него Зверев повече с 6:3, само че пропусна три следващи мачбола, а по-късно Хари получи два шанса да затвори мача при 7:6, и при 8:7, само че не се възползва и германецът въпреки всичко победи по-късно повече от два часа и половина игрово време.