Водачът в чешкото първенство Славия (Прага) се класира за фазата

...

Славия срази Зенит и намери място в следващата фаза

Водачът в чешкото състезание Славия (Прага) се класира за етапа на директните елиминации на Лига Европа. Пражани надиграха с 2:0 на собствен терен водача в съветския шампионат Зенит (Санкт Петербург) в мач от Група “С” на Лига Европа. По този метод Славия (Прага) зае второ място в крайното нареждане в групата с 10 точки. Зенит вее си бе обезпечил първата позиция и остана с 11 точки. Третото и четвъртото място заеха надлежно Бордо (7 т.) и ФК Копенхаген (5).

Яромир Змърхал изведе домакините напред с гол в 32-ата минута, като порази задачата с удар от границата на вратарското поле. В 41-ата минута Мирослав Стох с доста прекрасен удар отвън наказателното поле бе прецизен за 2:0. През втората част Стох уцели греда, а резултатът остана неизменен и чешкият отбор се поздрави с значима и влиятелна победа.

СЛАВИЯ (ПРАГА) - ЗЕНИТ 2:0 1:0 Змърхал (32) 2:0 Стох (41)

СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Лига Европа 6 кръг, четвъртък 13 декември  Славия Прага 2:0краен резулат  Зенит