Водачът в Атлантическата дивизия Торонто се наложи със 115:109 и

...

Торонто продължава да тероризира Кливланд

Водачът в Атлантическата дивизия Торонто се наложи със 115:109 и увмеличи преднината си в класирането с 34 победи и 14 провали. Серж Ибака вкара 26 точки, Кайл Лаури добави 23 за деветата поредна победа над този съперник. Кливланд е на дъното на Конференцията единствено с 13 победи. Но Норман Пауъл също имаше главен принос за триумфа, откакто вкара 8 поредни точки в последната минута, когато Кливланд редуцира преднината на Раптърс на 105:104.

Пауъл вкара тройка, означи веднъж с добавка, а също по този начин наниза и три поредни точки от наказателната линия. Това беше един от трите момента, в който Кавалиърс се приближиха действително до превъзмогване на преднината на Торонто, само че по този начин и не съумяха да го създадат. Дариус Гарланд пропусна втория от двата наказателни удара 1:18 минути преди края и изтърва да изравни.

Паскал Сиакам, който ще бъде титуляр в Мача на звездите, вкара 19 точки, а Пауъл приключи с 16. Кевин Лав и Колин Секстън вкараха всеки по 23 за Кавс.