Внушителната серия на Арсенал“ от 22 мача без поражение във

...

Дебютант спря серията на „Арсенал“

Внушителната серия на „ Арсенал “ от 22 мача без проваляне във всички шампионати завърши в Саутхямптън. Домакините съкрушиха отбора на испанския управител Унай Емери с 3:2 в трагичен дуел от 17-ия кръг на Висшата лига. И трите попадения за домакините паднаха след удари с глава. Дани Ингс на два пъти извеждаше „ светците “ на стадион „ Сейнт Мери “ след груби неточности в защитата на гостите. Халфът Хенрих Мхитарян въпреки всичко успяваше да върне „ артилеристите “ в срещата, разписвайки се на два пъти. Така се стигна до 85-ата минута, когато след неразчетено излизане на стража Бернд Лено нападателят на домакините Чарли Остин вкара на опразнената врата за крайното 3:2. Това бе и дебют за новия управител на „ Саутхямптън “, австриецът Ралф Хазенхютъл. Опитният експерт размени през седмицата Марк Хюз след слабия старт на „ червено-белите “ през актуалната акция. Хазенхютел не е познато име на Острова, защото до този миг бе работил в родината си, а също и в Бундеслигата с отборите на „ Инглощат “ и „ Лайпциг “.
„ През целия мач имахме разнообразни цели – изясни Емери. – През втората част играхме по-добре и създадохме повече положения. С малко дейности те съумяха да вкарат третия гол. Трябва да призная, че го заслужаваха, тъй като демонстрираха огромна мотивация. Представянето ни не бе доста по-различно от предходните срещи, единствено резултатът е различен. “
Успехът пък съумя да измъкне тимът на Хазенхютъл от зоната на изпадащите. За гостите от Лондон пък загубата бе с цената на място отвън топ 4, откакто в това време „ Челси “ взе сложен триумф над „ Брайтън “ с 2:1. Тимът, воден от италианския експерт Маурицио Сари, поведе небрежно като посетител посредством Педро и Еден Азар още преди почивката. Последвалото разпределяне на „ сините “ обаче можеше да им коства скъпо. Соли Марч вкара в 66-ата минута, а до края гостите трепериха за трите точки. Въпреки натиска на „ Брайтън “, нов гол не падна.
И до момента в който на „ Стамфорд Бридж “ гледат към първото място, някогашният управител на отбора Клаудио Раниeри изпитва компликации с неговия „ Фулъм “. Италианецът и „ котиджърс “ паднаха в събота от „ Уест Хем “ с 0:2, което значи, че отборът остава твърдо на последната позиция.
„ Не мога да допускам, имахме 16 удара против „ чуковете “, а не успяхме да вкараме нито един път – призна Раниери. – Гостите имаха две контраатаки и вкараха на два пъти. Това е необикновено. Няма какво да кажа. Опитахме всичко, раздадохме се и се борихме до последно. “
„ Фулъм “ е и единственият тим от Висшата лига, който е допускал гол във всеки един мач от началото на сезона.
Източник: trud.bg