Властелинът, макар и не настоящ, на Лига Европа Севиля започна

...

Севиля се завърна с мощ, Славчев остана на пейката

Властелинът, въпреки и не сегашен, на Лига Европа Севиля стартира с безапелационна победа присъединяване си в шампионата този сезон. Тимът на Юлен Лопетеги надигра като посетител с 3:0 ФК Карабах. Българинът в състава от на тима от Азербайджан - Симеон Славчев, остана измежду запасите и не се появи в игра. Испанците постановиха волята си след почивката след попадения на Хавиер Ернандес (62), Мунир Ел Хадади (78) и Оливер Торес (85). Гостите от “Рамон Санчес Писхуан” постоянно се доближаваха до гола през първото полувреме. В седмата минута Хавиер Ернандес - Чичарито не уцели вратата, откакто получи на добра позиция. В 15-ата мексиканецът насочи прекомерно високо с глава. В 21-вата Жоан Жордан центрира от корнер и вратарят Бегович имаше съществени проблеми преди да улови пред голлинията. В 29-ата Хюсеинов беше непокрит зад тила на Серхио Ескудеро, само че стреля прекомерно високо. Минута по-късно стражът на домакините мазета след доста рисков удар на Мунир Ел Хадади. В 34-ата топката се отклони от гредата след голов опит на Хайме Ромеро. След почивката момчетата на Юлен Лопетеги покачиха успеваемостта си и осъществиха попадения. Новата облага Чичарито откри в 62-рата минута след прекрасен директен свободен удар - 0:1. В 78-ата испанците нанесоха удар на контраофанзива. Евер Банега изведе брилянтно Мунир, който самичък против вратаря приключи в жанр " Меси ", копвайки над тялото на стража - 0:2. В 85-ата дебютантът Алехандро Посо центрира и друго ново попълнение - Оливер Торес, се разписа за 0:3. СТАТИСТИКА КАРАБАХ - СЕВИЛЯ КЛАСИРАНЕ Лига Европа 1 кръг, четвъртък 19 септември  ФК Карабак 0:3краен резулат  Севиля