Владимир Илиев спечели историческо сребърно отличие от индивидуалната дисциплина на

...

Владимир Илиев спечели историческо сребро на Световното по биатлон!

Владимир Илиев завоюва историческо сребърно отличие от самостоятелната дисциплинираност на 20 км на Световното състезание по биатлон в Йостерсунд, Швеция.
Медалът е първи за мъжкия ни биатлон от сходен конгрес. Илиев завърши с 19 от 20 свалени цели и след доста положително ски тичане остана на 1 минута, 8 секунди и 7 стотни от спечелилия Арнд Пайфер,
Той беше непогрешим при стрелбата. Бронзовото отличие пък остана за Тарей Бьо, който с една неточност остана на секунда зад българина.
До през днешния ден най-хубавият български резултат при мъжете на международно състезание имаше Владимир Величков, който се класира на пета позиция в спринта на шампионата през 1982 година в Минск.
Няколко години по-късно, Величков дублира 5-та си позиция и на Световното състезание в Руполдинг (Германия) през 1985 година. Дисциплината още веднъж е спринтът на 10 километра.
Източник: actualno.com