Владимир Илиев приключи годината с 20-о място в масовия старт

...

Владимир Илиев приключи годината с 20-о място

Владимир Илиев завърши годината с 20-о място в всеобщия старт на 15 км в Льо Гран-Борнан. 32-годишният биатлонист можеше да се показа по-добре, само че позволи четири неточности в третата си пукотевица. С общо шест пропуща троянчанинът, който е СПортист №1 на България за 2019 година, финишира с закъснение от 3:34,8 мин. от лидера в Световната купа и победител Йоханес Тингес Бьо, спрял хронометъра за 41:36:3 мин. Бьо не порази единствено една цел, като беше неукротим във френския курорт. Втори се подреди французинът Емилен Жаклен с 1 неточност и на 42,1 сек. от спечелилия. Трети се класира братът на Йоханес Бьо - Тарей, който направи доста мощно съревнование. Скандинавецът беше непогрешим в първите три стрелби, само че направи един пропуск в четвъртата и това му попречи да се пребори за втората позиция. Тарей Бьо остана на 51,8 сек. от брат си. Четвърти и пети приключиха французите Кентен Фийон Майе и звездата Мартен Фуркад. Последният направи единствено една неточност в стрелбата, само че все пак не откри място в призовата тройка.
Източник: duma.bg