Вицешапионката през 2018 година румънка Симона Халеп се класира за

...

Халеп си проби път към 1/4-финалите на Аустрелиън Оупън

Вицешапионката през 2018 година румънка Симона Халеп се класира за четвъртфиналите на Откритото състезание на Австралия по тенис.

Поставената под номер 2 Халеп отстрани шампионката от "Ролан Гарос " Ига Швьонтек (Полша) с 3:6, 6:1, 6:4 за близо два часа игра на "Род Лейвър Арина ".

Така румънката взе реванш за загубата от полякинята на финала на Откритото състезание на Франция предходната година.

Швьонтек направи един пробив в осмия гейм по пътя си към триумфа в първия сет.

Във втората част Халеп даде единствено гейм на съперничката си и изравни резултата.

В решителния трети сет двете си размениха по един пробив в първите четири гейма, само че в петия Хапел стигна до пробив, който се оказа задоволителен за крайния триумф. На четвъртфиналите Халеп ще играе против седемкратната шампионка и сложена под номер 10 Серина Уилямс (САЩ).
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `