Вицешампионът ЦСКА направи грешна стъпка още на старта на новия

...

Фалстарт за ЦСКА. "Червените" взеха само точка от "Славия"

Вицешампионът ЦСКА направи неверна стъпка още на старта на новия сезон в Първа професионална футболна лига след тъждество 1:1 против " Славия ".
" Червените " имаха игрово преимущество, особени през първото полувреме, до момента в който противникът им главно разчиташе на контраатаки.

ЦСКА справедливо поведе в 28-ата минута, въпреки и при първото си по-чисто състояние. Александър Георгиев центрира от ляво, Фернандо Каранга се измъкна зад тила на Стефан Велков увисна и с глава от границата на дребното наказателно поле преодоля Георги Петков.

В следствие Каранга, Кевин Меркадо и Кирил Десподов пропуснаха положителни обстановки за " алените " до почивката, а " Славия " беше най-близо до попадение в 35-ата минута, когато Ивайло Димитров се измъкна в добра позиция в дясно в пеналта и шутира от 13-14 метра, само че Георги Китанов избави.

Малко след почивката Каранга получи контузия на лявото рамо след конфликт в средата на терена и беше сменен наложително в 56-ата минута от Кевин Кубемба.

Малко по-късно Георги Петков можеше да си вкара чудноват автогол, откакто отби в напречната греда центриране от дясно на Станислав Манолев, а при добавката ударът на Меркадо от близко беше блокиран от бранител пред голлинията.

След малко повече от час игра Кирил Десподов пропиля страхотна опция. Той получи пас малко зад точката на дузпата от резервата Кубемба, само че шутира неопределено.

В ответната офанзива " Славия " изравни. Владислав Узунов изведе в пеналта зад тила на отбраната на противника Ивайло Димитров и нападателят невъзмутимо стреля под плонжа на Китанов за 1:1.

Две минути по-късно Йомов още веднъж прати топката в мрежата на ЦСКА, само че попадението вярно беше анулирано поради засада.

В 69-ата минута " Славия " получи нова опция. Иван Минчев центрира от фаул в наказателното поле и Петко Христов засече с глава, само че край задачата.
Десет минути преди края Петков се намеси уверено, откакто Кевин Кубемба стреля от ъгъла на дребното наказателно поле, само че стражът на " Славия " избави.

В 82-ата минута ЦСКА направи нов пропуск. Манолев подаде добре от дясно в дребното наказателно поле, само че Малинов от 3-4 метра засече над гредата.
В края " алените " пробваха напън, само че по този начин и не откриха пътя към вратата на " Славия ".
Източник: btvnovinite.bg