Вицешампионът на Шотландия Рейнджърс започна новия сезон с изненадващо лесна

...

Новото първенство на Шотландия започна с победа на Рейнджърс в Абърдийн

Вицешампионът на Шотландия Рейнджърс стартира новия сезон с изненадващо лесна победа при гостуването си на Абърдийн. Момчетата на Стивън Джерард завоюваха единствено с 1:0 в първия мач от новото състезание Шотландия. Там първенецът беше преустановен през март и рестарт на сезона нямаше.

Срещата се игра при ниско движение, а головите положения бяха необичайност. Защитникът на домакините Андрю Консидин получи червен картон 4 минути преди края, като това понижи още повече опциите на отбора да опита да опита напън в заключителните минути.

Липсата на аудитория по трибуните като че ли оказа въздействие на Абърдийн. Рейнджърс тотално доминараше през първото полувреме, когато падна и единственият гол в мача. Той бе дело на Райън Кент в 21-ата минута.

Днес ще се изиграят още три мача от първия кръг на шотландското състезание, а на следващия ден първенецът Селтик ще одобри Хамилтън. Кръгът приключва в понеделник със конфликта сред Рос Каунти и Модъруел.