Вицешампионът на Франция Ланс постигна втора поредна победа във Франция.

...

Ланс се завърна в Топ 6

Вицешампионът на Франция Ланс реализира втора поредна победа във Франция. С гол на полузащитника Давид Коща при започване на второто полувреме  " жълто-червените " надвиха с 1:0 при гостуването си на Нант в дуел от 20-ия кръг на Лига 1.

Успехът върна вицешампионите на шестото място в класирането, което дава право на присъединяване в европейските клубни шампионат идната есен.

През целия мач футболистите на Ланс имаха предимство, само че в средата на първото полувреме попадение на Тино Кадевере за отбора на домакините от Нант бе анулирано поради засада.

Ланс въпреки всичко стигна до триумфа в 48-мата минута, когато Давид Коща получи топката в наказателното поле и без съмнения я прати в мрежата на " канарчетата ". До края на дуела португалецът имаше опция да се разпише още на два пъти, само че шансът не бе на негова страна.

След тази победа Ланс има 32 точки и изостава единствено с три от третия Брест, който по-късно през днешния ден играе с втория Ница.

Нант пък е на 13-о място с 19 точки, единствено на три над зоната на изпадащите.
 Ланс победи Севиля с 2:1 в мач от група