Вицешампионът Канада победи с 5:4 след продължение Русия и се

...

Канада изхвърли Русия след продължение

Вицешампионът Канада победи с 5:4 след продължение Русия и се класира на полуфиналите на международното състезание по хокей на лед, което се организира в Дания. Райъл О'Райли се трансформира в воин с гола си в спомагателната част и с това изпрати " Кленовите листа " измежду четирите най-хубави тима, а първият противник ще бъде спечелилият от двойката Финландия - Швейцария.

Канадците поведоха с шайби на Колтън Парайко след пет минути игра през първата част и Райън Нюджънт-Хопкинс в 12-та на втората третина, само че руснаците изравниха бързо. Иля Михеев беше прецизен единствено 62 секунди след втория гол за международните вицешампиони, а Александър Барабанов изравни пет минути по-късно. До края на постоянното време канадците поведоха още два пъти посредством Кайл Търис (48') и Пиер-Люк Дюбоа (53'), само че олимпийските първенци още веднъж изравняваха стремително с голове на Сергей Андронов (49') и Артьом Анисимов (55').

Райън О'Райли обаче вкара след 4:57 минути игра в продължението и класира своя отбор на полуфинал. Русия ще остане без орден за първи път от 2013-а година насам, откакто завоюва злато през 2014-а, а по-късно последваха сребро през 2015-а и бронзови медали от последните две издания на международното състезание. Това пък ще бъде четвърти следващ полуфинал за канадците.

Съединени американски щати също си обезпечи присъединяване във финалната четворка, откакто победи с 3:2 Чехия. Патрик Кейн (11' и 47') и Кам Аткинсън (13') бяха точни за американците, а за европейците вкараха Михал Репик (25') и Мартин Некас (31'). Следващият противник на Съединени американски щати ще бъде излъчен от дуела сред Швеция и Латвия по-късно през днешния ден.