Вицешампионът и финалист в турнира за Купата на България "Монтана"

...

Монтана се мъчи с новак, измъкна победата в Русе след тайбрек

Вицешампионът и финалист в шампионата за Купата на България "Монтана " измъкна сложна победа с 3:2 (-22, 17, 20, -21, 16) при гостуването си на новака в Суперлигата "Дунав ". Срещата бе от последния Х-тия кръг на шампионата на волейболната Суперлига при мъжете. По стратегия тя трябваше да се играе в събота, само че поради обстоятелството, че двата тима ще се изправят един против различен и на 1/8 финалите в шампионата за Купата (на 18 декември) бе преместена с един ден. Целят спортно-технически щаб на гостите пък ще остане в Русе до вторник.
Русенци завоюваха първия и четвъртия гейм, монтанчани взеха втория и третия. В тайбрека гостите започнаха със самочувствие, поведоха с 12-9, само че позволиха домакините да изравят и даже да поведат с 14:13. По-големият опит обаче се оказа решителен и "Монтана " записа шестата си победа от началото на сезона, с която изместиха "Левски " (София) от петото място в класирането.
Източник: bulnews.bg