Витоша спря победната серия на Черно море Витоша Бистрица и

...

Витоша спря победната серия на Черно море

Витоша Бистрица и Черно море не се победиха в мач от 20-ия кръг на Първа професионална лига завършвайки 1:1. Капитанът на "моряците" Георги Илиев вкара за 1:0 в 20-та минута, откакто получи комфортна топка от Дани Кики към наказателното поле и шутира по земя. Топката отскочи от защитник на Витоша и влетя неспасяемо във вратата на Християн Василев.

През втората част домакините натиснаха в опит да изравнят и съумяха да го реализиран с попадение в 73-та минута. Румен Гьонов центрира фалцово от дясно, а Ивайло Лазаров съумя да се пребори със своя надзирател в наказателното поле и насочи топката с глава в долния ляв ъгъл на Китанов.

Така Витоша спря победната серия на Черно море на три мача и ги лиши от опцията да се изкачат краткотрайно на петата позиция. Варненци приключват зимния полусезон с 31 точки и няма по какъв начин да бъдат изместени от шестицата до края на този кръг. Витоша пък е с 20 точки и ще остане на 11-то място.
Източник: bgnes.com