Витоша (Бистрица) запази мястото си в Първа лига след победа

...

"Витоша" оцеля в елита след късен гол и драма с дузпи

Витоша " (Бистрица) резервира мястото си в Първа лига след победа с дузпи с 6:4 против " Локомотив " (София).

След постоянното време резултатът беше 1:1. " Локомотив " поведе рано с гол с глава на Илия Димитров, а в 63-ата Даниел Кутев изравни. В продълженията двата състава си размениха по още един гол. Резервата Здравко Димитров вкара доста хубав гол в 108-ата минута и още веднъж даде преднина на червено-черните. Секунди преди последния съдийски сигнал Стефан Христов се оказа на вярното място и от близко направи добавка за 2:2.

Мачът се игра на стадион " Локомотив " в Пловдив, като футболистите бяха затруднени от мокрия терен. Двата състава влязоха в здрава борба с единоборства, а головите положения бяха малко.

" Локомотив " стартира чудесно и поведе още в четвъртата минута. След центриране от ляво Илия Димитров насочи доста добре топката с глава и вкара. Символичните домакини желаеха да бъде отсъдена засада, само че сигнал нямаше.

" Локомотив " можеше да удвои в 22-ата минута, когато играчите му откраднаха топката и Николай Цветков стреля от централната линия. Ударът беше чудесно ориентиран, само че Николай Георгиев мазета. " Витоша " отговори със мощен удар от разстояние на Михаил Петров, само че топката мина настрана.

В 57-ата минута след безредие пред вратата на " Витоша " Цветков насочи удар от воле, само че след рикошет се стигна до ъглов удар. Шест по-късно Кутев изравни. След центриране от фаул той отклони с глава във вратата.

Четвърт час преди края лампите на стадиона угаснаха и наложително мачът беше пресечен за към пет минути. В 81-ата Ивайло Лазаров от " Витоша " получи втори жълт картон и беше отхвърлен. В добавеното време двата тима си размениха по една голова опция, само че без резултат.

" Локомотив " беше по-дейният тим в продълженията. С доста старания червено-черните поведоха за повторно в 108-ата минута, когато резервата Здравко Димитров прати топката във вратата със незабравим удар от разстояние.