Вита Веа стана най-тежкият играч, отбелязал тъчдаун в историята на

...

Тлъст полинезиец счупи тъчдаун рекорд

Вита Веа стана най-тежкият състезател, отбелязал тъчдаун в историята на НФЛ. 157-килограмовият полинезиец, наследник на емигранти от Тонга, се разписа в самия завършек на първото полувреме при успеха на Тампа Бей с 35:22 против Атланта. Веа, който е водач на отбранителната линия на „ корсарите”, беше пуснат като фулбек на ярд от съперниковата ендзона. И откакто никой от бранителите на Атланта не му обърна внимание Веа улови паса на Джеймъс Уинстън (18 от 28 за 313 ярда, три тъчдауна и два интерсепшъна).

Според Pro Football Reference това е четвъртият случай състезател, тежащ най-малко 150 кг, да означи тъчдаун във вековната история на НФЛ. Преди Веа това бяха правили Джонатан Огдън (Балтимор – 1996, 2003) и Донтери Поу (Канзас Сити, 2015).

Веа евентуално усъвършенства и различен връх – за състезател с най-дълго име, разписал се в мач от НФЛ. Пълното име на колоса е Тевита Тулиакионо Туиполоту Мосесе Вахае Фехоко Фалетау Веа!

Победата резервира най-малко за още уикенд хипотетичните шансове на Тампа Бей (4-7) за плейофи. „ Корсарите” са на четири победи от заветната зона в НФК при пет оставащи седмици от постоянния сезон, а в неделя гостуват на Джаксънвил.