Винченцо Монтела стартира с успех треньорската си кариера в Севиля.

...

Енцо Монтела дебютира с успех начело на Севиля, Валенсия пак разочарова

Винченцо Монтела започва с триумф треньорската си кариера в Севиля . Специалистът изведе андалусци до триумф с 2:0 при визитата им на втородивизионния Кадис. Двубоят бе първи от осминафиналната фаза за Купата на Краля.

По този метод " рохибланкос " си изковаха комфортна преднина преди реванша на " Рамон Санчес Писхуан ".

Севилци взеха решение всичко в своя изгода още преди почивката, когато до 23-ата минута към този момент водеха с 2:0. Точни за тях бяха Хави Нолито и живата легенда на клуба - Хесус Навас. През втората част Кадис можеше да направи загубата си по-почетна, само че дузпа пропусна Санчес в 85-ата минута.

Атлетико (Мадрид) завоюва гостуването си на Леида с 4:0
Триумфално завръщане за Диего Коща, Атлетико громи за Купата на Краля

Мадридчани с решителна крачка към четвъртфиналите

Валенсия продължава с неубедителното си показване. " Прилепите " не записаха триумф и за Купата на Испания, откакто стигнаха едвам до 1:1 при гостуването си на закъсалия Лас Палмас. Важният гол на непознат терен означи Родриго Морено пет минути преди края. Преди това техният противник беше в ролята на лидер близо час, когато в 36-ата гол бе отбелязал Джонатан Кайери.

Реваншът сред двата отбора е на 9 януари от 22:30 часа на " Местая "

КАДИС - СЕВИЛЯ 0:2

0:1 Нолито (9 " ), 0:2 Навас (23 " )

ЛАС ПАЛМАС - ВАЛЕНСИЯ 1:1

1:0 Кайери (36 " ), 1:1 Родриго (85 " )