Виляреал записа трети пореден успех в Ла Лига. След успеха

...

Жълтата подводница потопи и Леванте и изпревари Реал

Виляреал записа трети следващ триумф в Ла Лига. След триумфа над Реал Мадрид от преди седмица, в този момент „ жълтата подводница “ потопи и Леванте след 2:1 в мача от 20-ия кръг.

Попаденията за триумфа бяха дело на Мануел Тригерос (от дузпа) и Денис Черишев. Март Роджер осъществя за Леванте от 11-те метра.

Със извоюваните три точки Виляреал събра 34 и изпревари Реал Мадрид на четвъртото място в таблицата. Следва обаче да се има поради, че „ белите “ са с два мача по-малко. „ Гранотас “, за които това бе трето следващо проваляне, са 16-и с 18 пункта.

Виляреал направи по-чистите положения през първата част на мача, като още в 11-ата минута домакините спретнаха рискова офанзива, а Родриго Ернандес с глава стреля някъде към точката на дузпата. Топката обаче прелетя около левия дирек. Седем минути по-късно Кастийехо излезе на обещаваща позиция, само че прати топката настрана от левия дирек.

Дузпа бе отсъдена в 26-ата минута в интерес на „ жълтата подводница “. Ойер препъна противник, а съдията реши, че има учредения да уточни бялата точка. С осъществяването се нае Мануел Тригерос, който бе непогрешим за 1:0.

След почивката „ жълтите “ продължиха да преобладават събитията на терена, а Кастийехо дриблира доста ловко в 46-ата минута, но изстрелът му бе лишен от задоволителна акуратност.

Виляреал въпреки всичко съумя да откри по този начин стремежи втори гол. Юнал сподели страховит взор върху играта и комбинира с Денис Черишев, който без доста бавене повиши на 2:0.

Намерили второ попадение, играчите на „ жълтата подводница “ успокоиха темпото, а в оставащите минути до края имаха още шансове. Юнал стреля от фаул в 72-ата минута, само че Ойер мазета.

Най-чистата обстановка в интерес на Леванте пристигна в 84-ата минута. Иви излезе на стрелкова позиция, откакто бе оставен непокрит, само че н Серхио Ансехо избави.

В продължението на мача 11-метров углавен удар бе отсъден в интерес на Леванте. Реферът уточни бялата точка за повторно в мача, откакто видя задържане от страна на Даниеле Бонера. Марти Роджер застана зад топката и оформи крайния резултат 1:2.