Виляреал взе пореден важен успех в борбата за оцеляване в

...

Виляреал остави зад гърба си зоната на изпадащите, опасността остава

Виляреал взе следващ значим триумф в битката за оцеляване в испанската Ла Лига. Момчетата на Хави Кайеха надвиха мъчно над средняка Леганес с 2:1 вкъщи на "Естадио Ла Серамика ".

По един гол през втората част за "жълтата подводница " вкараха Карлос Бака (64') и Карл Екамби (80'). Едно попадение за мадридчани върна Набил Ел Жар (87') малко преди края.

След този триумф Виляреал към този момент е 14-ти с 36 пункта, на 4 пред 18-ия Вилядолид (32 т.). Леганес е 12-ти с 41 точки.

През първото полувреме домакините натискаха, само че гостите от “Бутарке” се браниха самоотвержено. Още във втората минута Саму Чъкуезе прати топката в мрежата, само че при вдигнат байрак за засада. В 42-ата Токо Екамби беше изведен брилянтно, само че самичък против вратаря не се оправи.

В 64-ата “подводницата” стигна до откриващ гол. Хави Кинтийя центрира отляво, Карл Екамби стреля, вратарят мазета, само че наоколо до топката се оказа Бака, който осъществя. В 80-ата Екамби вкара ослепително попадение с фалцов удар по диагонала - 2:0. В края на срещата Лега вкара попадение посредством Набил Ел Зар от дузпа.

Виляреал - Леганес 2:1

1:0 Карлос Бака 64'

2:0 Карл Екамби 80'

2:1 Набил Ел Жар 87'