Виляреал триумфира в Лига Европа! Жълтката подводница се наложи над

...

Виляреал победи Манчестър Юнайтед във финала на Лига Европа

Виляреал победи в Лига Европа! " Жълтката подводница " се наложи над Манчестър Юнайтед след осъществяване на 22 дузпи(12:11). В постоянното време срещата приключи 1:1, а при наказателните удари само Давид де Хеа пропусна.  За испанския клуб трофеят е първи от евротурнирите в историята.  Жерар Морено откри резултата в 27-ата минута, а Единсон Кавани в 55-ата минута изравни. Срещата стартира в по-бавно движение. В 7-ата минута удар от далечна отдалеченост на Мактоминей мина около вратата. В 20-ата минута центриране на Уан-Бисака стигна до Шоу отляво. Крайният бранител насочи мощен шут, който мина около вратата.  Три минути по-късно ефектно центриране на Бака откри Торес в наказателното поле. Бранителят обаче не съумя да стреля добре с глава и прати кълбото над вратата.
Източник: dnesplus.bg